NAŠA EDÍCIA    BOULDERING    SKALKY    HORY    SKIALP    E-KNIHA    DOWNLOAD    OBCHODNÉ PODMIENKY    KONTAKT  
  home » hory  
KOŠÍK:  0 EUR
LOGIN
Piatok 19.07.2024  
HORY
Výber lyžiarskych a skialpinistických túr (Tatry, V. a M. Fatra)
19.01.2021 18:00 | 7044x

Dlhodobo nedostupné.

Autor Stano Klaučo, chce v treťom, doplnenom vydaní lyžiarskeho a skialpinistického sprievodcu chce výberom zjazdov a túr predstaviť skialpinizmus a vysokohorské lyžovanie v čo najčistejšej a najkrajšej podobe. V podobe, kde lyžiar skialpinista zostáva ďaleko od cirkusu lyžiarskych stredísk, kde môže zažiť nielen námahu výstupu, ale aj radosť z jedinečnej jazdy v panenských snehoch na strmých svahoch, kde musí rozpoznať lavínové nebezpečenstvo, či blížiace sa zhoršenie počasia, kde je odkázaný na seba a kde zlé rozhodnutie môže mať aj fatálne následky.

Novinkou sú trasové body GPS (waypoint), ktoré uľahčia postup v teréne aj za zhoršených poveternostných podmienok alebo v hmle. V sprievodcovi je výber najznámejších, najkrajších, i keď nie vždy náročných túr, a to bez ohľadu na obmedzenia vyplývajúce z ochrany prírody. Viaceré opisované túry sú v rozpore s podmienkami ochrany prírody, avšak napriek tomu sú v našich horách bežnou realitou, pred ktorou nemožno zatvárať oči. Zo strany autora a vydavateľa by bolo nezodpovedné a pokrytecké zatajovať pred čitateľom lyžiarske a skialpinistické túry, ktorých stopy napokon sám uvidí v teréne. Na túry, ktoré sú uvádzané v tomto sprievodcovi a ktoré sú v rozpore s aktuálnymi obmedzeniami ochrany prírody, je čitateľ upozornený výrazným symbolom "!".

Nájdete tu 80 túr z Vyoských, Západných a Nízkych Tatier a Malej a Veľkej Fatry. Hneď na začiatku nájdete zoznam všetkých túr, ktoré sú označené od 1. po 80., takže sa v knihe ľahko zorientujete. Nechýbajú ani vysvetlivky k skratkám a piktogramom. 

Pri jednotlivých túrach nájdete množstvo zaujímavých informácií: obťažnosť podľa Traynardovej stupnice, orientačnú dobu výstupu, rozsah sklonu a celkového prevýšenia najstrmšieho úseku túry, výškové údaje východiska na túru aj najvyššieho bodu, prevýšenie smerom hore aj dole, celková dĺžka túry v km, orientácia zjazdov a najvhodnejšie obdobie na túru. Ďalej tam nájdete GPS súradnice - ktoré sú na stiahnutie na stránke autora, mapky pre lepšiu orientáciu v teréne sú na konci knihy. Oproti predchádajúcemu vydaniu, slovné opisy túr sa viac zameriavajú na kľúčové časti túry, na jej výnimočnosti, alebo na význam zmien podmienok v tej ktorej časti túry. 
Nájdete tu aj množstvo čiernobielych fotografií so zakreslenými trasami výstupu a zostupu.

Prajeme vám množstvo krásnych zážitkov v horách a šťastných návratov.

Odporúčame z našej ponuky: 
• Skialpinistický sprievodca Chaty na skialpoch (Stano Klaučo)
• Skialpinistický sprievodca Zjazdovky na skialpoch (Stano Klaučo)
Podrobná mapa Vysokých Tatier
• Skialpinistický sprievodca z okolia Viedne - Heimat im Winterkleid (Thomas Behm)
Skialpinizmus - horské lyžovanie, metodická príručka (Stanislav Melek)


V Bratislave možnosť osobného odberu -
Za kasárňou 8, Bratislava Nové Mesto.Kúpou sprievodcu z edície Skaly na Slovensku, podporíte bezpečnosť na skalách a ľudí, ktorí už roky pracujú pre Vás.KONTAKT

Skaly na Slovensku
Za kasárňou 8
83103 Bratislava

info@skalynaslovensku.sk
0948 864 817
0903 775 564

V prípade, že nedvíhame telefón, pošlite sms, alebo mail, ozveme sa hneď ako to bude možné.IČO: 44935927
DIČ: 1081722367
č. živnostenského registra
110-189087PARTNERI

 Vlado Linek © 1999 - 2024 info@skalynaslovensku.sk  93609