NAŠA EDÍCIA    BOULDERING    SKALKY    HORY    SKIALP    E-KNIHA    DOWNLOAD    OBCHODNÉ PODMIENKY    KONTAKT  
  home » hory  
KOŠÍK:  0 EUR
LOGIN
Piatok 19.07.2024  
HORY
Drogi zimowo-klasyczne (PL)
27.01.2022 22:00 | 1897x
29 EUR   
Poľské zimné Tatry
Nový sprievodca zimnými poľskými Tatrami od Jakuba Radziejowskeho. Na viac ako 420 stranách je výborne graficky spracovaných viac ako 600 ciest a variantov. Cesty sú zakreslené do kvalitných fotoTOPO.

V úvode sa dočítate čo-to o zimnom lezení očami autora, o klasifikácii a nástrahách, ktoré na vás čakajú v tomto prostredí a na 14 stranách nájdete skvelé 3D mapy. 

Sprievodca je rozdelený do 3 častí:
Dolina Gąsienicowa
Dolina pięciu stawów polskich
Morskie oko

Každá časť začína prehľadnou mapou s rozmiestnením jednotlivých stien. Každá stena má v poľštine slovný popis, odkaz na ďalších sprievodcov, prístup a zostup, doplnené o kvalitné lezecké fotografie. Pri jednotlivých cestách je klasifikácia, prvovýstupca, 1.zimný priestup a prípadne aj krátky popis. FotoTOPO je veľmi dobre urobené na dvojstranách, cesty sú prehľadne farebne odlíšené a pri jednotlivých dĺžkach je uvedená aj obťažnosť.

Na záver je v angličtine preložená časť úvodu a popisy k jednotlivým stenám (prístup/zostup). Nechýba ani prehľadný obsah.

Dušan Myslivec, skúsený matador slovenského alpinizmu napísal:
"Autor Jakub Radziejowský (horský vodca a jeden z najlepších súčasných poľských horolezcov) spracoval na vyše 400 stranách prvého komplexného zimného horolezeckého sprievodcu v Poľskej časti Vysokých Tatier(v poľštine). Publikácia je rozdelená do 17 lezeckých oblastí. Na veľmi kvalitných farebných fotkách sú zakreslené všetky zimné cesty vrátane variantov a zostupov. Zároveň je v nich vyznačená aj obtiažnosť jednotlivých dĺžok. Jednoduchú orientáciu v dolinách zabezpečujú profesionálne 3D vrstevnicové mapy. V závere je do Angličtiny preložená stať z úvodu o klasifikácii a popis jednotlivých oblastí.
V sprievodcovi sa nachádza množstvo vynikajúcich fotografii zo zimného lezenia, z ktorých Vám bude doslova chodiť mráz po chrbte. Pravdepodobne najlepšie spracovaný tatranský sprievodca sa môže stať obrovskou motiváciou na prekonávanie ambicióznych zimných výziev u našich susedov a nemal by chýbať v knižnici žiadneho horolezca."

Na stránke vydavateľa sú aj aktualizácie sprievodcu.
V Bratislave možnosť osobného odberu -
Za kasárňou 8, Bratislava Nové Mesto.Kúpou sprievodcu z edície Skaly na Slovensku, podporíte bezpečnosť na skalách a ľudí, ktorí už roky pracujú pre Vás.KONTAKT

Skaly na Slovensku
Za kasárňou 8
83103 Bratislava

info@skalynaslovensku.sk
0948 864 817
0903 775 564

V prípade, že nedvíhame telefón, pošlite sms, alebo mail, ozveme sa hneď ako to bude možné.IČO: 44935927
DIČ: 1081722367
č. živnostenského registra
110-189087PARTNERI

 Vlado Linek © 1999 - 2024 info@skalynaslovensku.sk  93623