NAŠA EDÍCIA    BOULDERING    SKALKY    HORY    SKIALP    E-KNIHA    DOWNLOAD    OBCHODNÉ PODMIENKY    KONTAKT  
  home » hory  
KOŠÍK:  0 EUR
LOGIN
Piatok 19.07.2024  
HORY
Tatranské hrebene - názvoslovie, 3. časť
04.12.2023 13:00 | 893x
22 EUR   

3. časť knižného sprievodcu Tatranské hrebene - názvoslovie, popisuje hlavný hrebeň Vysokých Tatier od Východnej Železnej brány po Chalubinského bránu (z východu na západ) a všetkými ďalšími hrebeňovými výbežkami.

Jednotlivé fotografie na seba nadväzujú a najskôr sú zobrazené a popísané severne a potom južne orientované doliny. Názvoslovie pochádza prevažne zo starších publikácií a horolezeckých sprievodcov, ale aj z novších, pričom autor používa ten najzaužívanejší, najpresnejší a pritom najpriliehavejší dostupný názov.

Na začiatku sprievodcu sa nachádza jednoduché schematické zobrazenie hrebeňov z vtáčej perspektívy, potom nasleduje fotografická časť. Fotografie boli nafotené zo známych, ale aj úplne nezvyklých pozícií, vďaka čomu sú popísané všetky štruktúry. Autor udáva smer a miesto, z ktorého bola fotografia vyhotovená.

Na konci knihy nájdete hrebeňové časti a skupiny, sk/pl register názvov a známych nadmorských výšok, zdroje informácií.

Kniha je pre všetkých, čo majú radi Tatry a chcú vedieť lepšie plánovať túry a vedieť sa orientovať v teréne, alebo len chcú vedieť, na čo sa to pozerajú. Vlado Linek © 1999 - 2024 info@skalynaslovensku.sk  93619