NAŠA EDÍCIA    BOULDERING    SKALKY    HORY    SKIALP    E-KNIHA    DOWNLOAD    OBCHODNÉ PODMIENKY    KONTAKT  
  home » skialp  
KOŠÍK:  0 EUR
LOGIN
Piatok 19.07.2024  
SKIALP
Zjazdovky na skialpoch
19.01.2021 14:40 | 2496x
15 EUR   
Dopredaj za zvýhodnenú cenu!

Publikácia ponúka výber skialpových výstupov v slovenských lyžiarskych strediskách. Túto možnosť využívajú mnohí už pár rokov a nie len v čase nedostatku snehu, kedy je to pre vyznávačov tohto športu jediná možnosť.

Autor Stano Klaučo sa na skialpoch pohybuje ako ryba vo vode už mnoho rokov a tak vycítil potrebu priniesť občas ťažšie čitateľné informácie o možnostiach pohybu v tomoto teréne.

V knihe je spolu 16 stredísk z Vysokých a Západných Tatier, Nízkych Tatier, Malej a Veľkej Fatry a Oravy. Pri jednotlivých trasách je prehľadne graficky naznačené výška východiska, výška cieľa, prevýšenie, dĺžka a náročnosť trasy. Samozrejme nechýba ani užitočný slovný popis a informácie pekne dopĺňajú farebné fotky a mapky. V mapkách nájdete zakreslené a pekne graficky odlíšené rôzne druhy vlekov a lanoviek, vyznačenú skialpinistickú trasu a aj trasu v nezabezpečenom teréne, jednotlivé zjazdovky a jej pomenovanie, skialpinistické zóny aj s názvom a aj nevyhlásené skialp zóny aj s názvom.  

Súčasťou knižky je aj mobilná aplikácia SKIALP TRASY, ktorá ponúka mapy s dôležitými detailami a v podrobnejšom merítku, ako nájdete v knižke. Slúži predovšetkým na overenie vašej polohy a je neoceniteľná aj v prípade zhoršeného počasia, kedy vám pomôže sa zorientovať, prípadne nájsť najbližšiu zjazdovku. 

Skialpinizmus je potenciálne nebezpečný šport a pohyb vo voľnom teréne so sebou nesie isté riziká. Ak sa chcete pohybovať len po zjazdovkách, je pre vás dôležité si naštudovať tzv. Biely kódex (zásady správania sa na zjazdovkách) - týchto pár dôležitých riadkov je súčasťou tejto publikácie. Ak plánujete zlyžovanie vo voľnom teréne, určite sa oboznámte s problematikou lavín a technikou jazdy v teréne v rôznych podmienkach. Preto odporúčame knihu od Stana Meleka: Skialpinizmus - horské lyžovanie.

Oporúčame aj zúčastniť sa kurzov skialpinizmu, lavínového kurzu, prípadne freeridového kurzu...

Odporúčame z našej ponuky: 
• Skialpinistický sprievodca Chaty na skialpoch (Stano Klaučo)
• Skialpinistický sprievodca Výber lyžiarskych a skialpinistických túr (Stano Klaučo)
Podrobná mapa Vysokých Tatier
• Skialpinistický sprievodca z okolia Viedne - Heimat im Winterkleid (Thomas Behm)
Skialpinizmus - horské lyžovanie, metodická príručka (Stanislav Melek)

V Bratislave možnosť osobného odberu -
Za kasárňou 8, Bratislava Nové Mesto.Kúpou sprievodcu z edície Skaly na Slovensku, podporíte bezpečnosť na skalách a ľudí, ktorí už roky pracujú pre Vás.KONTAKT

Skaly na Slovensku
Za kasárňou 8
83103 Bratislava

info@skalynaslovensku.sk
0948 864 817
0903 775 564

V prípade, že nedvíhame telefón, pošlite sms, alebo mail, ozveme sa hneď ako to bude možné.IČO: 44935927
DIČ: 1081722367
č. živnostenského registra
110-189087PARTNERI

 Vlado Linek © 1999 - 2024 info@skalynaslovensku.sk  93622